Вступне слово
Я довго думав, чи потрібна на Явіумі ціла сторінка про мене. Маю зізнатися, що не люблю говорити про себе. Однак, гадаю, веб-формат передбачає бодай якусь узаємодію, адже інтернет — це про спілкування і обмін знаннями. Саме це й послугувало передумовою створення Явіума.
Раніше мені здавалося, що я пишу лише заради вивільнення накопичених думок. Можливо, так воно й було. Ти виходиш у вільне плавання в безмежний потік інформації на пошуки ключа, який звільнить нажиту й набуту історію, замкнену в одній із найглибших камер твого палацу пам’яті.
Та згодом я збагнув, що історіям потрібно дихати. Тому й дав їм форму у вигляді виданих книжок. Адже в шухляді вони існують лише для мене. Якщо ти щось створюєш, то маєш віднайти сміливість показати це людям. І з кожним новим відвідувачем цих світів вони самі стають більш реальними.
Будемо знайомі?
Як ви вже знаєте, моє ім’я Тарас (із псевдонімом поки не склалося). Нині навчаюся на аспірантурі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Пишу дисертацію про маніпуляцію інформацією в інтернеті та намагаюся розробити підхід до захисту від цієї загрози.
Час від часу я пишу й видаю свої книги, а також поступово вчуся створювати дизайни сайтів і писати код. У планах також опанувати розроблення відеоігор, адже це саме те, чого я завжди прагнув — просто боявся, що не впораюся.
На відміну від книг, відеоігри залучають значно більшу кількість рецепторів, що нині робить їх популярнішими, ніж література. А оскільки я завжди вважав себе більш оповідачем, аніж письменником, то спосіб, у який буде розкрита історія, не відіграє такої ролі, як кількість точок, у яких сходяться думки різних людей.
Насправді мені завжди було однаково, яку форму надавати історіям. Це може бути що завгодно: музика, малюнок, відеогра, книга, парфум — згодиться будь-який медіатор, із яким людські органи чуття здатні взаємодіяти.
Одного літнього вечора я повертався автобусом додому з села. Того дня мені пощастило сидіти прямо за водієм. У пропахлому мастилом і пилом салоні я не міг відірвати погляд від однієї речі. Старої автомагнітоли. Вона єдина стирчала з панелі і потрясувалась у такт розбитій дорозі.
Тоді вона здалася мені достатньо самобутньою, щоби, приїхавши додому, заходитися кульковою ручкою малювати кнопки й вирізати таку саму магнітолу з аркушів шкільного зошита. Мені подобалося щось відтворювати. Щось, що здатне розповісти історію, дати їй нове життя, нехай навіть однісінькій ідеї, затисненій у герметичному просторі речей.
Мій творчий шлях буває різним, але в одному я залишався вірним собі — у невгамовному бажанні створювати щось із нічого. Мені вкрай імпонує думка, що ось був порожній простір (звісно, з мікроорганізмами й атомами), а з нього виросло щось таке, чого раніше не існувало.
І знову ж таки — це може бути як паперова, так і електронна книга, повітря, заповнене гармонійно скомпонованими нотами, або стіна коду, яку комп’ютер перетворює на історію. Як і в будь-якої людини, у моєму житті було чимало версій “мене” (представлені нижче). Сподіваюся, буде ще.
Рання версія мене, котра постійно у пошуках невловимої істини, якої не існує.
Та, що воліє ділитися знаннями, але та, якій це дається вкрай нелегко.
Версія, що намагається опанувати соцмережі, але та, яка не любить фотографуватися.
І та, чию скромну працю нагороджують міжнародною премією імені Олеся Гончара.
Підсумовуємо
Отже, радий вітати вас у Явіумі. Почувайтесь, як удома! Поки що тут можна придбати мої книги, а також почитати дописи на сторінці блогу, де я та інші люди публікуватимуть різну корисну (а іноді й не дуже) інформацію.
Хочеться вірити, що моїх знань вистачить розвинути цю платформу. А наразі дякую всім за любов до творчості як рушійної сили людської культури. Бажаю всім наснаги та натхнення. Слава Україні!